ZALOGUJ SIĘ DOlogo-cat-dog

Nie pamiętasz hasła?

Wpisz adres emailowy, aby otrzymać link do zresetowania hasła.

loader

ZALOGUJ SIĘ DO logo-cat-dog

Wysłaliśmy do Ciebie email.

Kliknij na poniższy link i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować hasło. Jeśli nie otrzymałeś emaila, proszę sprawdzić folder spam.

ZALOGUJ SIĘ DO logo-cat-dog

Wysłaliśmy do ciebie mail z potwierdzeniem.

ZALOGUJ SIĘ DOlogo-cat-dog

Wyślij mail z potwierdzeniem raz jeszcze

Uzupełnij adres mailowy, aby otrzymać potwierdzenie.

loader

RUCH.

RUSZAJCIE SIĘ

Biegajcie, skaczcie, pokonujcie przeszkody, wspinajcie się. Kursy ćwiczeń ruchowych to mnóstwo zabawy dla zdrowego psa. Jeśli nie chcesz dołączyć do lokalnego klubu ćwiczeń ruchowych dla psów, spróbuj stworzyć własny tor przeszkód w domu. To świetny sposób na wspólne spędzanie czasu i ćwiczenia fizyczne. Zobacz, jak robią to nasza miłośniczka zwierząt @BORO_SPRINGERi jej pies

Zmęczony pies = szczęśliwy pies i spokojny opiekun, jednak czasami ciężko zapewnić pupilowi odpowiedni wysiłek. Pomóc może w tym prosty tor przeszkód wykonany z rzeczy, które każdy z nas posiada w domu.

Tunel

Przykrywamy kocem dwie boczne strony stolika i prowadzimy psa od otwartej strony. Boro na początku bał się przechodzić pod spodem, ale zachęta w postaci przysmaku przełamała wszystkie opory. Im dłuższy jest nasz stół, tym przejście będzie dla psa trudniejsze. Cierpliwość i nagradzanie za najmniejsze sukcesy przyniesie upragnione efekty.

Hula-hoop

Hula-hoop ustawiamy na odpowiedniej wysokości między dwoma krzesłami i zachęcamy psa do przeskoczenia przez środek.

Skok przez poduszkę

Odpowiedniej wielkości poduszkę stawiamy między krzesłami. Próbując przeskoczyć przeszkodę, pies będzie uczył się świadomości własnego ciała i zda sobie sprawę ze swojej wielkości. Poduszka jest miękka i nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego pupila. Może to być również dobra okazja do ćwiczenia nowej komendy „skok”:
- prosimy psa o „siad” przed przeszkodą i pozostanie w tej pozycji;
- przechodzimy na drugą stronę i powtarzając komendę skok, zachęcamy psiaka do wykonania pożądanej czynności.

Psie limbo

Jeżeli Twój psiak nie lubi skakać nad poprzeczką, a wręcz zawsze przechodzi pod spodem – nic straconego. Zawsze możesz zagrać z nim w limbo, prosząc go o przejście pod tyczką tak, aby jej nie strącił. Kij z biegiem czasu kładź coraz niżej, tym samym zwiększając poziom trudności.

Koc sztuczek

Na podłodze rozkładamy koc dostosowując go do wielkości pupila. Pies powinien móc swobodnie położyć się na kocu i wykonać dowolnie wybrane przez nas sztuczki bez schodzenia z niego. Wymaga to skupienia uwagi na własnym ciele i komendach opiekuna. W tej przeszkodzie wszystko zależy od umiejętności pupila i Twojej wyobraźni. Możesz poćwiczyć zmianę pozycji, podawanie łapy lub nauczyć psiaka nowych sztuczek.

Wszystkie elementy toru możesz dowolnie modyfikować, zmieniać kolejność czy dodawać własne pomysły. Najważniejsze, by każda przeszkoda kojarzyła się Tobie i Twojemu psu z zabawą oraz przyjemnym spędzaniem czasu.


Dodaj profil swojego psa, żeby rozpocząć program Perfect-fit+
DALEJ
Ustawienia plików cookie