Nutro imagery

Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

NOWY PIES W TWOIM DOMU

Przyjęcie psa do Twojego domu to ekscytujący, pełen emocji moment zarówno dla Ciebie, jak i dla nowego członka rodziny.

NOWY PIES W TWOIM DOMU

Przyjęcie psa do Twojego domu to ekscytujący, pełen emocji moment zarówno dla Ciebie, jak i dla nowego członka rodziny. Możesz się obawiać, jak nowy lokator dostosuje się do nieznanego mu środowiska i twarzy. Normalne jest też to, że Twój nowy kudłaty przyjaciel będzie nieco zalękniony w związku ze zmianą otoczenia. Wcześniejsze przygotowanie się na tę radosną okazję pomoże zarówno Tobie, jak i psu, zniwelować stres i cieszyć się sobą od pierwszego dnia. W tym artykule proponujemy praktyczne rozwiązania, które pomogą sprawić, aby przybycie psa do Twojego domu było pozytywnym, szczęśliwym doświadczeniem.

CO ZROBIĆ, ABY OD PIERWSZYCH CHWIL POBYTU W NOWYM MIEJSCU TWÓJ PIES CZUŁ SIĘ JAK U SIEBIE?

Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie, a pierwszą rzeczą, którą należy mu zapewnić jest przytulny, bezpieczny dom. Jeśli będziesz postępował zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, Twój nowy członek rodziny na pewno będzie czuł się pewniej i bardziej komfortowo w tym ważnym dla Was dniu, a Ty przygotujesz bezpieczny dom dla swojego pupila.

PRZYGOTOWANIE PRZYTULNEGO DOMU....

Po pierwsze, kup swojemu nowemu członkowi rodziny własne miski na karmę i wodę i umieść je w starannie wybranym miejscu.
Jeśli planujesz zmieniać sposób jego karmienia, nową dietę wprowadzaj stopniowo przez tydzień.
Nie zapomnij zapewnić mu dodatkowej miski na wodę na zewnątrz domu.

Aby Twój pies poczuł się komfortowo, przygotuj mu legowisko, które będzie można wyprać. W początkowej fazie można pomyśleć o umieszczeniu jego posłania w klatce lub kojcu dla szczeniaków, aby dać mu poczucie bezpieczeństwa i pozwolić mu od razu zostawać bez nadzoru.

Nie zapomnij kupić psu przyrządów niezbędnych w regularnej pielęgnacji jego sierści. Pamiętaj, aby kupić szczotkę odpowiednią do rodzaju i długości sierści psiaka. Nie tylko pomoże to utrzymać zdrową i lśniącą sierść, ale także umożliwi wzmocnienie dotychczasowej więzi.

Zaopatrz się w podstawowe produkty prozdrowotne, takie jak szczoteczka do zębów, czy roztwór do czyszczenia uszu.

Pamiętaj, że te akcesoria muszą być odpowiednie dla Twojego psa. Uzgodnij z lekarzem weterynarii częstotliwość i sposób pielęgnacji psiaka i przestrzegaj tych zaleceń. Szczególną uwagę należy zwrócić na czyszczenie i pielęgnację uszu.

… I BEZPIECZEŃSTWA.

Pamiętaj, żeby usunąć wszelkie elementy, które mogą być potencjalnie niebezpieczne lub toksyczne dla Twojego psa. Pewne substancje, takie jak lekarstwa czy domowe środki czyszczące, są dla psa w oczywisty sposób szkodliwe, ale również inne, np. czekolada, herbata, kawa, rodzynki czy winogrona, a nawet niektóre rośliny zawierają toksyny niebezpieczne dla psów.

Usuń z jego zasięgu wszelkie niebezpieczne elementy, takie jak przewody elektryczne lub ostre przedmioty. Szczeniak będzie próbował zjeść, połknąć lub przeżuć wszystko, co napotka na swojej drodze. Należy też pamiętać o tym, aby w początkowych etapach życia szczeniaka nie zostawiać na widoku wartościowych przedmiotów. Wszyscy wiemy dlaczego!

Zrób zdjęcie swojego psa, gdy tylko dołączy do rodziny. Będzie bardzo przydatne, jeśli kiedykolwiek zgubi się na spacerze lub gdzie indziej. W razie np. naszego wypadku przydatna będzie kartka z informacją o posiadaniu psa oraz z podanym kontaktem do rodziny czy znajomych, którzy zaopiekują się zwierzakiem.. Najlepiej trzymać ją w portfelu.

Ponadto wprowadź do telefonu informacje kontaktowe lekarza weterynarii, dzięki czemu będziesz je miał pod ręką w nagłych wypadkach. Regularnie odwiedzaj lekarza weterynarii, tak aby Twój pies miał aktualne szczepienia, posiadał wszczepiony mikrochip i otrzymał odpowiednie środki przeciw pasożytom zewnętrznym i wewnętrznym, Lekarz weterynarii może też pomóc Ci skompletować zawartość apteczki, która powinna zawierać podstawowe elementy, takie jak: płyn do przemywania oczu, pęseta, roztwór do płukania uszu, gaza...

PIERWSZA WIZYTA NOWEGO PUPILA W TWOIM DOMU

W zależności od wieku i wielkości Twojego nowego przyjaciela, wybierz odpowiednie akcesoria podróżne w celu przewiezienia go do domu. Kup specjalną klatkę transportową dla psa, transporter lub pasy samochodowe. Zarówno dla szczeniąt, jak i dorosłych psów najbezpieczniejsza jest odpowiednia klatka.

Zapach starej zabawki lub koca od poprzedniego właściciela, może również zmniejszyć poczucie niepokoju u Twojego psa. Podróż, nowe zapachy i obce dźwięki przyczynią się do tego, że Twój pies może czuć się przestraszony i niespokojny.Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie wył, co jest zupełnie normalne. Przemawiaj do psa łagodnym, spokojnym głosem i daj mu czas na pokonanie swych lęków.

Kup też swojemu nowemu kumplowi obrożę lub szelki i smycz. Pamiętaj, że powinny one zawierać informacje kontaktowe i, jeśli to konieczne, wszelkie szczegóły dotyczące zdrowia Twojego przyjaciela.Zarówno smycz, jak i szelki czy obrożę, trzeba będzie wymienić na nowe, gdy szczeniak urośnie i stanie się silniejszy. Linked to the article M4 ‘How to correctly introduce dogs on a walk?’

PIERWSZY DZIEŃ W DOMU Z NOWYM PSEM

Jeśli nie jesteś odpowiednio przygotowany, wprowadzenie nowego psa do domu może być stresujące dla Was obojga. Pamiętaj, że o ile Ty i Twoja rodzina z pewnością będziecie bardzo podekscytowani nowym czworonożnym lokatorem, on będzie tego dnia potrzebował bardzo dużo wsparcia. Postępując zgodnie z tymi prostymi wskazówkami, sprawisz, że podróż przebiegnie bez problemów, a spotkanie z rodziną będzie przyjemnym, szczęśliwym doświadczeniem dla Was wszystkich.

PIERWSZE SPOTKANIE Z NOWĄ RODZINĄ

Po pierwsze, porozmawiaj ze swoją rodziną o przybyciu psa i wspólnie podzielcie między siebie nowe obowiązki.
Ustalcie, kto będzie go karmił, kto wyprowadzał na spacery, kto będzie po nim sprzątał itd...

W pierwszych dniach unikaj zbytniego podniecenia i przytłaczania psiaka nowościami i pozwól mu przystosować się do otoczenia w jego własnym rytmie. Stopniowo pokazuj mu nowe środowisko w tym kolejnych członków rodziny, nie zmuszając go do interakcji ze wszystkimi już pierwszego dnia.

POCZĄTKI KARMIENIA I ZABAW

Na początku kontynuuj dotychczasowy schemat żywienia psa, a jeśli zdecydujesz się zmienić jego dietę, rozważ okres przejściowy trwający 5-7 dni.
W miarę jak Twój szczeniak będzie rósł i osiągnie dorosłość, dostosuj jego dietę do wieku, wagi ciała i poziomu aktywności.

Woda jest jednym z najważniejszych składników odżywczych Twojego psa.

Co jeszcze możesz zrobić? Oczywiście, kup zabawki stymulujące ! Do wyboru są setki rodzajów zabawek dla psów, które zainteresują Twojego nowego kumpla. Zabawki przydatne na świeżym powietrzu, zabawki używane w domu, wspólne zabawki dla psów i właścicieli, zabawki do karmienia itd. Zwróć uwagę, aby kupić bezpieczne zabawki odpowiednie dla wieku i baw się z psem tak często, jak to możliwe.

Zabawa to świetny sposób na wzmocnienie więzi między Twoim ukochanym towarzyszem a Tobą. Zabawa jest również bardzo dobrym sposobem stymulacji psa i utrzymania jego aktywności przez całe życie. Miej zatem dużo cierpliwości dla swojego nowego przyjaciela! Wtedy on będzie miał również dużo cierpliwości dla Ciebie.

Krótko mówiąc, zapewnienie psu od samego początku odpowiedniej karmy i wody, ułatwi mu zaakceptować zmianę otoczenia. Kiedy jednak już zadbasz o jego podstawowe potrzeby żywieniowe, nie zapominaj, że to, czego najbardziej potrzebuje Twój pies, to mnóstwo uwagi i zabawy. Zaplanuj czas na zabawę i rozpocznij budowanie więzi, która będzie z każdym dniem silniejsza!

Powiązane artykuły

Hotel dla psów - jak funkcjonuje? Jak wyglądają formalności?
Hotel dla psów - jak funkcjonuje? Jak wyglądają formalności?
Rozłąka z czworonożnym przyjacielem może  wiązać się z dużym stresem dla obu stron.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Jak uspokoić psa? Sposoby na zdenerwowane psy
Jak uspokoić psa? Sposoby na zdenerwowane psy
Każdy pies doświadcza co pewien czas silnych emocji.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Pies w samolocie – jak przygotować zwierzę do lotu?
Pies w samolocie – jak przygotować zwierzę do lotu?
Pies w samolocie to aktualnie coraz częściej spotykany widok.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Jak często myć psa?
Jak często myć psa?
Jedno z często zadawanych przez opiekunów czworonogów pytań brzmi: jak często myć psa?
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Behawiorysta psi – kim jest i kiedy należy się do niego zgłosić?
Behawiorysta psi – kim jest i kiedy należy się do niego zgłosić?
Troska o zwierzę to nie tylko zapewnienie mu dachu nad głową, wody i pokarmu.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?