ZALOGUJ SIĘ DOlogo-cat-dog

Nie pamiętasz hasła?

Wpisz adres emailowy, aby otrzymać link do zresetowania hasła.

loader

ZALOGUJ SIĘ DO logo-cat-dog

Wysłaliśmy do Ciebie email.

Kliknij na poniższy link i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować hasło. Jeśli nie otrzymałeś emaila, proszę sprawdzić folder spam.

ZALOGUJ SIĘ DO logo-cat-dog

Wysłaliśmy do ciebie mail z potwierdzeniem.

ZALOGUJ SIĘ DOlogo-cat-dog

Wyślij mail z potwierdzeniem raz jeszcze

Uzupełnij adres mailowy, aby otrzymać potwierdzenie.

loader

ZABAWA.

DOWIEDZ SIĘ, Z KIM NAJBARDZIEJ LUBI SIĘ BAWIĆ TWÓJ PIES

Psy są z natury towarzyskie. Niektóre lubią bawić się z innymi psami, inne wolą ludzi. Jeśli jednak Twój pies nie jest zainteresowany kontaktami z innymi psami czy ludźmi, nie przejmuj się. Ważne jest, aby zrozumieć preferencje psa, tak, abyś mógł przygotować się na niechciane spotkania i skupić się na spędzaniu większej ilości czasu z jego ulubionymi przyjaciółmi. Zobacz, co nasza miłośniczka zwierząt @BORO_SPRINGER i jej pies lubią robić razem.

Przyjaciel ludzi

Wielu opiekunów psów chciałoby spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Zabieranie zwierząt na imprezy, zakupy, do restauracji czy kawiarni stało się już codziennością. Ale czy w tym wszystkim pamiętamy o komforcie naszego pupila? Oto kilka spraw, o których warto pomyśleć przed zabraniem psa w zatłoczone miejsce.

Poziom socjalizacji
Jeżeli nasz pupil nigdy wcześniej nie miał do czynienia z bardziej zatłoczonymi miejscami, powinniśmy rozpocząć od mniejszych skupisk lub rzadziej uczęszczanych miejsc. Zbyt szybkie wrzucenie psa na „głęboką wodę” może skutkować stresem i niechęcią do takiego spędzania czasu.

Odpowiednie akcesoria
Obroża czy szelki powinny być dla psa bardzo wygodne, nie krępować ruchów, ale jednocześnie chronić przed ucieczką. Smycz powinna być na tyle krótka, by móc bez problemu nadzorować zachowanie psa. Nie nadaje się do tego smycz automatyczna, która nie daje wystarczającego bezpieczeństwa, ani poziomu kontroli.

Zachowanie psa
Chcąc dowiedzieć się, jak w danej sytuacji odnajduje się nasz pies, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego uszy i ogon. Jeżeli będzie przestraszony, będzie trzymał się blisko nas, chowając ogon pod siebie.

Charakter miejsca
Warto też zastanowić się, czy dane miejsce jest odpowiednie dla naszego psa. Jeżeli pojawia się tam masa dzieci wiadomo, że wzbudzi on niemałe zainteresowanie, a otoczony przez gromadkę maluchów wyciągających ręce w jego stronę może poczuć się zagrożony. Nie powinniśmy również zabierać psa na imprezy muzyczne ani koncerty. Długotrwałe, głośne dźwięki mogą powodować dyskomfort, ból, a nawet uszkodzić narząd słuchu.

Przyjaciel psów

W każdym większym mieście możemy znaleźć kilka lub nawet kilkanaście parków dla psów. Obowiązujące tam zasady określane są regulaminem indywidualnym dla każdej lokalizacji. Jest też kilka uniwersalnych reguł, dzięki którym unikniesz niepotrzebnych konfliktów, kontuzji i nieprzyjemności.

Smakołyki
Przyniesienie smakołyków może doprowadzić do niepotrzebnych spięć i konfliktów. Twój podopieczny może zareagować agresją, gdy inny pies będzie chciał zjeść jego przysmaki.
Nie powinno się również karmić innych psów ani pozwalać na podawanie przysmaków naszemu pupilowi przez innych opiekunów.

Zabawki
Na spacer nie zabieraj również ulubionej zabawki swojego psa. Może on być w stosunku do niej bardzo zaborczy i zareaguje agresją na zainteresowanie innych psiaków jego własnością.

Zdrowie psa
Niewskazane jest przyprowadzanie psów nieodrobaczonych, chorych, w trakcie cieczki lub ciężarnych. Nie powinno się zabierać także psów słabo zsocjalizowanych i szczeniąt, które nie ukończyły cyklu szczepień. Wśród dużej grupy psów łatwiej o infekcje i urazy.

Sprzątanie
Zawsze sprzątaj po swoim zwierzęciu. Tyczy się to nie tylko takich oczywistości, jak odchody, ale także wymiocin i wyczesanej sierści. Powinieneś mieć też zapasowe woreczki, w razie, gdyby tych dostępnych na wybiegu zabrakło.

Mowa ciała psa
Nie spuszczaj swojego pupila z oczu. Obserwuj, jak się zachowuje w stosunku do innych oraz jak on jest traktowany. Co jakiś czas przywołuj psa, staraj się odwrócić jego uwagę, trochę zmniejszyć podekscytowanie i wkrótce rozpocząć grę.


Dodaj profil swojego psa, żeby rozpocząć program Perfect-fit+
DALEJ
Ustawienia plików cookie