ZALOGUJ SIĘ DOlogo-cat-dog

Nie pamiętasz hasła?

Wpisz adres emailowy, aby otrzymać link do zresetowania hasła.

loader

ZALOGUJ SIĘ DO logo-cat-dog

Wysłaliśmy do Ciebie email.

Kliknij na poniższy link i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować hasło. Jeśli nie otrzymałeś emaila, proszę sprawdzić folder spam.

ZALOGUJ SIĘ DO logo-cat-dog

Wysłaliśmy do ciebie mail z potwierdzeniem.

ZALOGUJ SIĘ DOlogo-cat-dog

Wyślij mail z potwierdzeniem raz jeszcze

Uzupełnij adres mailowy, aby otrzymać potwierdzenie.

loader

RUCH.

Jak zabrać kota na spacer z szelkami i smyczą

Ćwiczenia fizyczne to kluczowy element zdrowia zwierząt. Ale czy wiesz, że spacery to nie tylko domena psów? Koty mogą również brać udział w tej zabawie! Oto kilka rad, jak to zrobić.

Nie wszystkie koty nadają się do chodzenia z szelkami i smyczą. Jeśli Twój kot łatwo się stresuje lub jest niespokojny, to prawdopodobnie nie dla niego. W takim przypadku spróbuj alternatywnych sposobów zachęcania kota do ćwiczeń fizycznych. Dla inspiracji obejrzyj ten filmik.

  1. Po pierwsze – znajdź bezpieczne i dobrze dopasowane szelki przeznaczone dla kotów, ale nie zakładaj ich od razu.
  2. Po drugie – połóż szelki na podłodze, a jeśli kot się nimi zainteresuje, nagrodź go tym, co motywuje go najlepiej.
  3. Gdy kot oswoi się już z szelkami, spróbuj przytrzymać je tak, aby włożył w nie głowę. Oczywiście, nie zapomnij o nagrodzie!
  4. Gdy Twój pupil przyzwyczai się już do szelek, możesz zacząć delikatnie zakładać je na jego ciało (bez pełnego zapinania), a następnie zdejmować. Nagradzaj go, kiedy ma na sobie szelki, a przestań, gdy są zdjęte.
  5. Na tym etapie możesz spróbować zapiąć szelki, ale bez smyczy. Pozwól mu tak chodzić i dalej go nagradzaj.
  6. Kontynuuj te ćwiczenia przez kilka dni, tak aby Twój kot był podekscytowany na sam widok szelek. Następnie możesz doczepić smycz i chodzić z kotem po domu, wabiąc go zabawką lub smakołykiem, tak żeby za Tobą podążał.
  7. Gdy już opanujesz chodzenie w pomieszczeniu, możesz wyjść na świeże powietrze. Rozpocznij od spokojnych, bezpiecznych obszarów. Bądź cierpliwy i zwracaj uwagę na język ciała swojego kota. Jeśli poczuje się zestresowany lub niespokojny, wróć do wcześniejszego etapu. Każdy kot jest inny, więc ważne jest, aby dostosować się do jego tempa pracy.

Uczenie się każdego nowego zachowania wymaga czasu, praktyki i cierpliwości. Staraj się ćwiczyć codziennie, krótkimi seriami i tylko wtedy, gdy Twój kot jest w nastroju do nauki. Wskazówki dotyczące czytania mowy ciała Twojego kota znajdziesz w tym krótkim filmiku.

Enter your cat profile to start your Perfect Fit + Programme
DALEJ