Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

MYŚLISZ O TYM, ŻEBY PRZYJĄĆ POD SWÓJ DACH KOTA?

Przyjęcie kota do domu to naprawdę wzbogacające doświadczenie.

Share Perfect Fit PODZIEL SIĘ Z INNYMI
MYŚLISZ O TYM, ŻEBY PRZYJĄĆ POD SWÓJ DACH KOTA?

Przyjęcie kota do domu to naprawdę wzbogacające doświadczenie. Koty to świetni towarzysze, dobrze dostosowują się do nowych środowisk i szybko stają się nie tylko zwierzęciem domowym, ale prawdziwym członkiem rodziny. Krótko mówiąc, życie z kotem jest lepsze!

Przyjrzyjmy się kilku kluczowym sprawom, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji.

KILKA TEMATÓW DO PRZEMYŚLENIA

Przyjęcie kota do domu to decyzja, którą powinni podjąć wspólnie wszyscy członkowie rodziny. Musicie wszyscy żyć w zgodzie i harmonii, zatem ważne jest, aby każdy był świadom wielu obowiązków związanych z obecnością zwierzęcia domowego.

Koty mogą żyć ponad 15, a nawet 20 lat, więc zakup lub adopcja mruczka nie powinna być decyzją podjętą pod wpływem chwili. To długoterminowe zobowiązanie, które należy dokładnie rozważyć i omówić. Nawet jeśli Twoje dzieci błagają o zwierzątko i obiecują, że pomogą się nim opiekować, pamiętaj, że odpowiedzialność za opiekę nad kotem spadnie głównie na Ciebie.

Musisz także pomyśleć o ograniczeniach czasowych. Koty to stosunkowo łatwe w utrzymaniu zwierzęta, ale mimo to ważne jest regularne spędzanie z nimi czasu. Jest to dobre dla ich dobrego samopoczucia i doskonale buduje Waszą więź. Twój kot będzie też potrzebował stymulacji w tych momentach, w których nie będzie Cię w domu. Możesz rozważyć przyjęcie dwóch kotów, jeśli będą spędzać dużo czasu bez Ciebie. Dzięki temu oba pupile będą psychicznie i fizycznie aktywne, wspólnie się bawiąc, wspinając, przytulając itd.

Są też względy budżetowe - każdy kot ma swoje potrzeby, takie jak żywienie, pielęgnacja i opieka weterynaryjna. Zastanów się też, jaki kot będzie najlepszy dla Ciebie i Twojej rodziny (oraz dla jakiego kota Wasz tryb życia i warunki mieszkaniowe będą optymalne). Istnieje wiele różnych ras, z których każda posiada własne cechy. Są też oczywiście inne czynniki, które należy rozważyć przy wyborze kota, takie jak wiek, płeć i osobowość. Co jest dla Ciebie najlepsze?

Kiedy rozważysz te wszystkie czynniki i wszyscy członkowie Twojej rodziny będą za przyjęciem pupila, pojawi się pytanie - od czego zacząć? Skąd najlepiej wziąć kota?

OD HODOWCY

Profesjonalni hodowcy, prowadzący zarejestrowane hodowle, gwarantują pochodzenie swoich kotów i dlatego mogą sprzedawać zwierzęta rasowe. Koty od renomowanych hodowców są badane pod kątem chorób genetycznych. Przykładami czystych ras są koty syjamskie, brytyjskie krótkowłose, perskie, Maine Coon i birmańskie.

Renomowani hodowcy chętnie przedyskutują Twój wybór i pomogą Ci zdecydować, jaka rasa będzie najodpowiedniejsza. Możesz odwiedzić i zobaczyć koty przed zabraniem ich do domu, a hodowca będzie służył radą również po przywiezieniu kota do nowego domu.

Aby uzyskać więcej informacji o hodowcach w Twojej okolicy, odwiedź stronę internetową lokalnego i krajowego stowarzyszenia hodowców kotów.

Powiązane artykuły

O czym świadczy miauczenie kota?
O czym świadczy miauczenie kota?
Miauczenie kota to jeden z najbardziej podstawowych dźwięków w repertuarze każdego mruczka. Jednak miauczenie miauczeniu nierówne, o czym powinien wiedzieć każdy opiekun. Zastanawiasz się, co oznaczają kocie odgłosy zależnie od ich rodzaju? Dowiedz się więcej na temat głosu Twojego kota i sprawdź, co próbuje Ci powiedzieć!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
KORZYŚCI ZDROWOTNE Z POSIADANIA KOTA
KORZYŚCI ZDROWOTNE Z POSIADANIA KOTA
Leonardo de Vinci powiedział kiedyś: „Nawet najmarniejszy kot jest arcydziełem natury”.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
JAK MOGĘ ZAPOBIEC CHOROBIE LOKOMOCYJNEJ MOJEGO PUPILA?
JAK MOGĘ ZAPOBIEC CHOROBIE LOKOMOCYJNEJ MOJEGO PUPILA?
Zabranie psa lub kota na przejażdżkę może być wspaniałą przygodą, ale w przypadku zwierząt cierpiących na chorobę lokomocyjną może się ona szybko zmienić w nieprzyjemne doświadczenie.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
ZOSTAWIANIE KOTA SAMEGO
ZOSTAWIANIE KOTA SAMEGO
Jeśli dzielisz swoje życie z kotem, być może zastanawiasz się, czy zostawianie swojego przyjaciela samego jest w porządku.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Mruczenie kota – dlaczego kot mruczy?
Mruczenie kota – dlaczego kot mruczy?
Mruczenie kota najczęściej kojarzy nam się z zadowoleniem i relaksem naszego podopiecznego. Jednak niekiedy przyczyna mruczenia może być całkowicie inna. Czy wiesz, co Twój pupil próbuje Ci zakomunikować? Dowiedz się, dlaczego kot mruczy i co chce Ci przez to powiedzieć!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?