Nutro imagery

Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

MYŚLISZ O TYM, ŻEBY PRZYJĄĆ POD SWÓJ DACH KOTA?

Przyjęcie kota do domu to naprawdę wzbogacające doświadczenie.

MYŚLISZ O TYM, ŻEBY PRZYJĄĆ POD SWÓJ DACH KOTA?

Przyjęcie kota do domu to naprawdę wzbogacające doświadczenie. Koty to świetni towarzysze, dobrze dostosowują się do nowych środowisk i szybko stają się nie tylko zwierzęciem domowym, ale prawdziwym członkiem rodziny. Krótko mówiąc, życie z kotem jest lepsze!

Przyjrzyjmy się kilku kluczowym sprawom, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji.

KILKA TEMATÓW DO PRZEMYŚLENIA

Przyjęcie kota do domu to decyzja, którą powinni podjąć wspólnie wszyscy członkowie rodziny. Musicie wszyscy żyć w zgodzie i harmonii, zatem ważne jest, aby każdy był świadom wielu obowiązków związanych z obecnością zwierzęcia domowego.

Koty mogą żyć ponad 15, a nawet 20 lat, więc zakup lub adopcja mruczka nie powinna być decyzją podjętą pod wpływem chwili. To długoterminowe zobowiązanie, które należy dokładnie rozważyć i omówić. Nawet jeśli Twoje dzieci błagają o zwierzątko i obiecują, że pomogą się nim opiekować, pamiętaj, że odpowiedzialność za opiekę nad kotem spadnie głównie na Ciebie.

Musisz także pomyśleć o ograniczeniach czasowych. Koty to stosunkowo łatwe w utrzymaniu zwierzęta, ale mimo to ważne jest regularne spędzanie z nimi czasu. Jest to dobre dla ich dobrego samopoczucia i doskonale buduje Waszą więź. Twój kot będzie też potrzebował stymulacji w tych momentach, w których nie będzie Cię w domu. Możesz rozważyć przyjęcie dwóch kotów, jeśli będą spędzać dużo czasu bez Ciebie. Dzięki temu oba pupile będą psychicznie i fizycznie aktywne, wspólnie się bawiąc, wspinając, przytulając itd.

Są też względy budżetowe - każdy kot ma swoje potrzeby, takie jak żywienie, pielęgnacja i opieka weterynaryjna. Zastanów się też, jaki kot będzie najlepszy dla Ciebie i Twojej rodziny (oraz dla jakiego kota Wasz tryb życia i warunki mieszkaniowe będą optymalne). Istnieje wiele różnych ras, z których każda posiada własne cechy. Są też oczywiście inne czynniki, które należy rozważyć przy wyborze kota, takie jak wiek, płeć i osobowość. Co jest dla Ciebie najlepsze?

Kiedy rozważysz te wszystkie czynniki i wszyscy członkowie Twojej rodziny będą za przyjęciem pupila, pojawi się pytanie - od czego zacząć? Skąd najlepiej wziąć kota?

OD HODOWCY

Profesjonalni hodowcy, prowadzący zarejestrowane hodowle, gwarantują pochodzenie swoich kotów i dlatego mogą sprzedawać zwierzęta rasowe. Koty od renomowanych hodowców są badane pod kątem chorób genetycznych. Przykładami czystych ras są koty syjamskie, brytyjskie krótkowłose, perskie, Maine Coon i birmańskie.

 

Renomowani hodowcy chętnie przedyskutują Twój wybór i pomogą Ci zdecydować, jaka rasa będzie najodpowiedniejsza. Możesz odwiedzić i zobaczyć koty przed zabraniem ich do domu, a hodowca będzie służył radą również po przywiezieniu kota do nowego domu.

Aby uzyskać więcej informacji o hodowcach w Twojej okolicy, odwiedź stronę internetową lokalnego i krajowego stowarzyszenia hodowców kotów.

Powiązane artykuły

Ile trwa ciąża u kota? Wszystko o kociej ciąży
Ile trwa ciąża u kota? Wszystko o kociej ciąży
Ciąża u kotek to czas, który może być pełen wyzwań zarówno dla pupila, jak i dla opiekuna.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Świerzb u kota – objawy i leczenie
Świerzb u kota – objawy i leczenie
Świerzb u kotów to choroba pasożytnicza, która przyjmuje postać skórną lub uszną.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Czym jest i ile trwa koci katar?
Czym jest i ile trwa koci katar?
Koci katar to choroba górnych dróg oddechowych, która jest wywoływana przez wirusy Herpesvirus i Calicivirus.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Kastracja kota – cena zabiegu
Kastracja kota – cena zabiegu
Kastracja, czyli zabieg usuwania gonad – jąder u samców i jajników (zazwyczaj wraz z macicą) u samic – ma niemałe znaczenie dla zdrowia czworonogów.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Zachowanie kota i koci charakter
Zachowanie kota i koci charakter
Codzienna opieka nad kotem wymaga od odpowiedzialnego opiekuna nieustannej troski o zdrowie fizyczne i psychiczne pupila oraz zapewnienia mu jak najlepszych warunków do prawidłowego funkcjonowania.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Dlaczego kot ugniata łapkami?
Dlaczego kot ugniata łapkami?
Podczas codziennej opieki nad kotem może zdarzyć się, że kot zacznie ugniatać łapkami różne powierzchnie, a nawet samego człowieka.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?