Nutro imagery

Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

DOWIEDZ SIĘ, Z KIM NAJBARDZIEJ LUBI SIĘ BAWIĆ TWÓJ PIES

Wielu opiekunów psów chciałoby spędzać z nimi jak najwięcej czasu. 

DOWIEDZ SIĘ, Z KIM NAJBARDZIEJ LUBI SIĘ BAWIĆ TWÓJ PIES

PRZYJACIEL LUDZI

Wielu opiekunów psów chciałoby spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Zabieranie zwierząt na imprezy, zakupy, do restauracji czy kawiarni stało się już codziennością. Ale czy w tym wszystkim pamiętamy o komforcie naszego pupila? Oto kilka spraw, o których warto pomyśleć przed zabraniem psa w zatłoczone miejsce.

Poziom socjalizacji
Jeżeli nasz pupil nigdy wcześniej nie miał do czynienia z bardziej zatłoczonymi miejscami, powinniśmy rozpocząć od mniejszych skupisk lub rzadziej uczęszczanych miejsc. Zbyt szybkie wrzucenie psa na „głęboką wodę” może skutkować stresem i niechęcią do takiego spędzania czasu.

Odpowiednie akcesoria
Obroża czy szelki powinny być dla psa bardzo wygodne, nie krępować ruchów, ale jednocześnie chronić przed ucieczką. Smycz powinna być na tyle krótka, by móc bez problemu nadzorować zachowanie psa. Nie nadaje się do tego smycz automatyczna, która nie daje wystarczającego bezpieczeństwa, ani poziomu kontroli.

Zachowanie psa
Chcąc dowiedzieć się, jak w danej sytuacji odnajduje się nasz pies, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego uszy i ogon. Jeżeli będzie przestraszony, będzie trzymał się blisko nas, chowając ogon pod siebie.

Charakter miejsca
Warto też zastanowić się, czy dane miejsce jest odpowiednie dla naszego psa. Jeżeli pojawia się tam masa dzieci wiadomo, że wzbudzi on niemałe zainteresowanie, a otoczony przez gromadkę maluchów wyciągających ręce w jego stronę może poczuć się zagrożony. Nie powinniśmy również zabierać psa na imprezy muzyczne ani koncerty. Długotrwałe, głośne dźwięki mogą powodować dyskomfort, ból, a nawet uszkodzić narząd słuchu.

PRZYJACIEL PSÓW

W każdym większym mieście możemy znaleźć kilka lub nawet kilkanaście parków dla psów. Obowiązujące tam zasady określane są regulaminem indywidualnym dla każdej lokalizacji. Jest też kilka uniwersalnych reguł, dzięki którym unikniesz niepotrzebnych konfliktów, kontuzji i nieprzyjemności.

Smakołyki
Przyniesienie smakołyków może doprowadzić do niepotrzebnych spięć i konfliktów. Twój podopieczny może zareagować agresją, gdy inny pies będzie chciał zjeść jego przysmaki.
Nie powinno się również karmić innych psów ani pozwalać na podawanie przysmaków naszemu pupilowi przez innych opiekunów.

Zabawki
Na spacer nie zabieraj również ulubionej zabawki swojego psa. Może on być w stosunku do niej bardzo zaborczy i zareaguje agresją na zainteresowanie innych psiaków jego własnością.

Zdrowie psa
Niewskazane jest przyprowadzanie psów nieodrobaczonych, chorych, w trakcie cieczki lub ciężarnych. Nie powinno się zabierać także psów słabo zsocjalizowanych i szczeniąt, które nie ukończyły cyklu szczepień. Wśród dużej grupy psów łatwiej o infekcje i urazy.

Sprzątanie
Zawsze sprzątaj po swoim zwierzęciu. Tyczy się to nie tylko takich oczywistości, jak odchody, ale także wymiocin i wyczesanej sierści. Powinieneś mieć też zapasowe woreczki, w razie, gdyby tych dostępnych na wybiegu zabrakło.

Mowa ciała psa
Nie spuszczaj swojego pupila z oczu. Obserwuj, jak się zachowuje w stosunku do innych oraz jak on jest traktowany. Co jakiś czas przywołuj psa, staraj się odwrócić jego uwagę, trochę zmniejszyć podekscytowanie i wkrótce rozpocząć grę.

Powiązane artykuły

Zabawy z psem – poznaj popularne psie zabawy!
Zabawy z psem – poznaj popularne psie zabawy!
Zabawy z psem to coś więcej niż sposób na nudę. Kiedy bawisz się z pupilem, zacieśniasz więź emocjonalną.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Obroża czy szelki - co wybrać?
Obroża czy szelki - co wybrać?
Obroża czy szelki - dyskusja na ten temat potrafi podzielić miłośników psów.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Sztuczki dla psa – proste triki, których możesz nauczyć psa!
Sztuczki dla psa – proste triki, których możesz nauczyć psa!
Szkolenie psa powinno rozpocząć się już w pierwszych dniach jego pobytu w naszym domu.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Pies ciągnie na smyczy - jak nauczyć psa chodzenia na spacery?
Pies ciągnie na smyczy - jak nauczyć psa chodzenia na spacery?
Chodzenie na spacery powinno być relaksujące zarówno dla opiekuna, jak i jego podopiecznego.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
8 sygnałów, że Twój pies jest szczęśliwy
8 sygnałów, że Twój pies jest szczęśliwy
Szczęśliwy pies jest zdrowy i ma zaspokojone wszystkie potrzeby behawioralne: fizyczne oraz psychiczne.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?