ZALOGUJ SIĘ DOlogo-cat-dog

Nie pamiętasz hasła?

Wpisz adres emailowy, aby otrzymać link do zresetowania hasła.

loader

ZALOGUJ SIĘ DO logo-cat-dog

Wysłaliśmy do Ciebie email.

Kliknij na poniższy link i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować hasło. Jeśli nie otrzymałeś emaila, proszę sprawdzić folder spam.

ZALOGUJ SIĘ DO logo-cat-dog

Wysłaliśmy do ciebie mail z potwierdzeniem.

ZALOGUJ SIĘ DOlogo-cat-dog

Wyślij mail z potwierdzeniem raz jeszcze

Uzupełnij adres mailowy, aby otrzymać potwierdzenie.

loader

ODŻYWIANIE.

Jak zaspokoić apetyt Twojego psa

Zarówno psy wybredne, jak i te niezbyt wybredne, mogą być wyzwaniem, jeśli chodzi o karmienie. Oto kilka wskazówek, jak zaspokoić apetyt Twojego psa.

Psy niewybredne

Psy to naturalni padlinożercy. To wyjaśnia, dlaczego Twój pies jest w stanie zjeść wszystko. Ale takie zachowanie może doprowadzić do tego, że będzie jadł więcej i nie to, co powinien. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zarządzaniu jego dietą:

  • Spróbuj łączyć jedzenie mokre i suche. Mokre – zawiera 1/4 kalorii suchego, więc możesz podać go więcej przy tej samej wartości odżywczej.
  • Automatyczne zabawki do karmienia spowolnią tempo jedzenia Twojego psa, a jednocześnie zapewnią mu stymulację umysłową. Możesz nawet stworzyć własną zabawkę, np. spróbuj umieścić pożywienie w podziurkowanym kartonowym pudełku – z pokrywką lub bez – i obserwuj jego zmagania!
  • Staraj się nie dawać psu przekąsek poza posiłkami, szczególnie tych przeznaczonych dla ludzi. Kalorie szybko przekroczą zalecany dzienny limit.
  • Trening z użyciem klikera to alternatywny sposób na nagradzanie psa, gdy uczysz go pożądanych zachowań. Jeśli chcesz zobaczyć, jak prowadzić trening z użyciem klikera, obejrzyj nasz filmik.

CZYTAJ WIĘCEJ

Psy wybredne

Jeśli Twój pies jest wybredny, to może być duży kłopot. Nasze wskazówki mogą Ci pomóc.

  • Poza regularnymi posiłkami unikaj dawania psu przekąsek w ciągu dnia, szczególnie tych przeznaczonych dla ludzi, ponieważ może to osłabić apetyt psa w czasie posiłków.
  • Spróbuj napełniać mu miskę małymi porcjami 3 razy dziennie, zamiast jednego dużego posiłku.
  • Jeśli w określonej porze posiłku po upływie 30 minut miska jest pełna – tzn., że pies nie jest głodny, więc zabierz miseczkę, a następny posiłek przygotuj w ustalonym terminie kolejnego karmienia. Czyli jeden posiłek ominie Twojego pupila.
  • Ponieważ psy mają silny zmysł węchu, dodaj do posiłku ciepłej wody, aby uwolnić kuszący aromat.
  • Pochwal psa, gdy wszystko zje. Wiele psów, podobnie do ludzie, dobrze reaguje na pochwały.
  • Spróbuj zapewnić psu nieco więcej ćwiczeń fizycznych – może to pomóc w zwiększeniu jego apetytu!
Dodaj profil swojego psa, żeby rozpocząć program Perfect-fit+
DALEJ
Ustawienia plików cookie