Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

KORZYŚCI ZDROWOTNE Z POSIADANIA KOTA

Leonardo de Vinci powiedział kiedyś: „Nawet najmarniejszy kot jest arcydziełem natury”.

Share Perfect Fit PODZIEL SIĘ Z INNYMI
KORZYŚCI ZDROWOTNE Z POSIADANIA KOTA

Leonardo de Vinci powiedział kiedyś: „Nawet najmarniejszy kot jest arcydziełem natury”. Czy to właśnie dlatego kot zajmuje tak szczególne miejsce w naszym domu?

Twoje relacje z kotem są wyjątkowe. Jednak nawet Tobie kot nie odkrywa wszystkich swoich tajemnic. Aby zbadać i odkryć [4]korzyści z posiadania kota, Centrum Żywienia Zwierząt Domowych WALTHAM® przeprowadziło badania naukowe dotyczące korzyści płynących z pozytywnych relacji miedzyopiekunami a zwierzętami1.

W obecności kota odczuwamy spokój i czułość. Nie bez znaczenia są również jego figlarna i zuchwała natura, zdolność do spokojnego obserwowania oraz delikatne i kojące mruczenie... 4 powody przemawiające za posiadaniem kota, wynikające z badań WALTHAM® to:

LEPSZY NASTRÓJ:

Jako właściciel kota, zauważysz jego pozytywny wpływ na Twój nastrój. Koty zapewniają psychiczny komfort samą swoją obecnością i pełnym czułości oddziaływaniem. Zwłaszcza kobiety potwierdzają, że czują się mniej samotne w ich obecności2.

SILNE SERCE:

Statystyki wykazują, że u właścicieli kotów –niezależnie od wieku – o 37% zmniejsza się ryzyko wystąpienia zawału serca. Dane mówią same za siebie!

LEPSZE ZDROWIE:

Poza mniejszym poczuciem osamotnienia, ze statystyk wynika, że u starszych osób sama obecność zwierząt domowych może zmniejszyć liczbę wizyt u lekarza nawet o 15%.To wymierna różnica! Korzyści z tego są dwojakie. Jedną z nich jest poprawa stanu zdrowia i dobrego samopoczucia osób starszych, z czego wynika druga czyli pozytywny wpływ na finanse systemu zdrowia publicznego. Mniej wizyt u lekarza – mniej wydatków. Jak widać, korzyści są wyjątkowe!

STYMULOWANIE DZIECIĘCEJ CIEKAWOŚCI:

Stymulowanie dziecięcej ciekawości: koty powodują u dzieci większe zainteresowanie odkrywaniem otaczającego je świata. Ostatnie badania wykazały,że związek między dzieckiem a kotem może być nawet mocniejszy niż związek między dzieckiem a jego rodzeństwem.

Twój kot naprawdę staje się członkiem rodziny!

  • 1 Centrum Żywienia Zwierząt Domowych WALTHAM®.
  • 2 Turner DC, Rieger, G. & Gygax, L. Spouses and cats and their effects on human mood.

Powiązane artykuły

RELAKSUJĄCE WAKACJE DLA CIEBIE I TWOJEGO KOTA
RELAKSUJĄCE WAKACJE DLA CIEBIE I TWOJEGO KOTA
Zamierzasz wyjechać na wakacje i nie wiesz, co zrobić z kotem?
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
JAK MOGĘ ZAPOBIEC CHOROBIE LOKOMOCYJNEJ MOJEGO PUPILA?
JAK MOGĘ ZAPOBIEC CHOROBIE LOKOMOCYJNEJ MOJEGO PUPILA?
Zabranie psa lub kota na przejażdżkę może być wspaniałą przygodą, ale w przypadku zwierząt cierpiących na chorobę lokomocyjną może się ona szybko zmienić w nieprzyjemne doświadczenie.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Mruczenie kota – dlaczego kot mruczy?
Mruczenie kota – dlaczego kot mruczy?
Mruczenie kota najczęściej kojarzy nam się z zadowoleniem i relaksem naszego podopiecznego. Jednak niekiedy przyczyna mruczenia może być całkowicie inna. Czy wiesz, co Twój pupil próbuje Ci zakomunikować? Dowiedz się, dlaczego kot mruczy i co chce Ci przez to powiedzieć!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Agresywny kot – jak sobie z nim radzić?
Agresywny kot – jak sobie z nim radzić?
Agresywny kot to problem, z którym trudno jest poradzić sobie bez pomocy specjalisty.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
MYŚLISZ O TYM, ŻEBY PRZYJĄĆ POD SWÓJ DACH KOTA?
MYŚLISZ O TYM, ŻEBY PRZYJĄĆ POD SWÓJ DACH KOTA?
Przyjęcie kota do domu to naprawdę wzbogacające doświadczenie.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?