Nutro imagery

Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

KORZYŚCI ZDROWOTNE Z POSIADANIA KOTA

Leonardo de Vinci powiedział kiedyś: „Nawet najmarniejszy kot jest arcydziełem natury”.

KORZYŚCI ZDROWOTNE Z POSIADANIA KOTA

Leonardo de Vinci powiedział kiedyś: „Nawet najmarniejszy kot jest arcydziełem natury”. Czy to właśnie dlatego kot zajmuje tak szczególne miejsce w naszym domu?

Twoje relacje z kotem są wyjątkowe. Jednak nawet Tobie kot nie odkrywa wszystkich swoich tajemnic. Aby zbadać i odkryć [4]korzyści z posiadania kota, Centrum Żywienia Zwierząt Domowych WALTHAM® przeprowadziło badania naukowe dotyczące korzyści płynących z pozytywnych relacji miedzyopiekunami a zwierzętami1.

W obecności kota odczuwamy spokój i czułość. Nie bez znaczenia są również jego figlarna i zuchwała natura, zdolność do spokojnego obserwowania oraz delikatne i kojące mruczenie... 4 powody przemawiające za posiadaniem kota, wynikające z badań WALTHAM® to:

LEPSZY NASTRÓJ:

Jako właściciel kota, zauważysz jego pozytywny wpływ na Twój nastrój. Koty zapewniają psychiczny komfort samą swoją obecnością i pełnym czułości oddziaływaniem. Zwłaszcza kobiety potwierdzają, że czują się mniej samotne w ich obecności2.

SILNE SERCE:

Statystyki wykazują, że u właścicieli kotów –niezależnie od wieku – o 37% zmniejsza się ryzyko wystąpienia zawału serca. Dane mówią same za siebie!

LEPSZE ZDROWIE:

Poza mniejszym poczuciem osamotnienia, ze statystyk wynika, że u starszych osób sama obecność zwierząt domowych może zmniejszyć liczbę wizyt u lekarza nawet o 15%.To wymierna różnica! Korzyści z tego są dwojakie. Jedną z nich jest poprawa stanu zdrowia i dobrego samopoczucia osób starszych, z czego wynika druga czyli pozytywny wpływ na finanse systemu zdrowia publicznego. Mniej wizyt u lekarza – mniej wydatków. Jak widać, korzyści są wyjątkowe!

STYMULOWANIE DZIECIĘCEJ CIEKAWOŚCI:

Stymulowanie dziecięcej ciekawości: koty powodują u dzieci większe zainteresowanie odkrywaniem otaczającego je świata. Ostatnie badania wykazały,że związek między dzieckiem a kotem może być nawet mocniejszy niż związek między dzieckiem a jego rodzeństwem.

Twój kot naprawdę staje się członkiem rodziny!

  • 1 Centrum Żywienia Zwierząt Domowych WALTHAM®.
  • 2 Turner DC, Rieger, G. & Gygax, L. Spouses and cats and their effects on human mood.

Powiązane artykuły

Ile trwa ciąża u kota? Wszystko o kociej ciąży
Ile trwa ciąża u kota? Wszystko o kociej ciąży
Ciąża u kotek to czas, który może być pełen wyzwań zarówno dla pupila, jak i dla opiekuna.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Dlaczego kot ugniata łapkami?
Dlaczego kot ugniata łapkami?
Podczas codziennej opieki nad kotem może zdarzyć się, że kot zacznie ugniatać łapkami różne powierzchnie, a nawet samego człowieka.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Świerzb u kota – objawy i leczenie
Świerzb u kota – objawy i leczenie
Świerzb u kotów to choroba pasożytnicza, która przyjmuje postać skórną lub uszną.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Zachowanie kota i koci charakter
Zachowanie kota i koci charakter
Codzienna opieka nad kotem wymaga od odpowiedzialnego opiekuna nieustannej troski o zdrowie fizyczne i psychiczne pupila oraz zapewnienia mu jak najlepszych warunków do prawidłowego funkcjonowania.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Kastracja kota – cena zabiegu
Kastracja kota – cena zabiegu
Kastracja, czyli zabieg usuwania gonad – jąder u samców i jajników (zazwyczaj wraz z macicą) u samic – ma niemałe znaczenie dla zdrowia czworonogów.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Czym jest i ile trwa koci katar?
Czym jest i ile trwa koci katar?
Koci katar to choroba górnych dróg oddechowych, która jest wywoływana przez wirusy Herpesvirus i Calicivirus.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?