Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

CZAS NA AKTYWNOŚĆ I ĆWICZENIA RUCHOWE.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zwierząt domowych, zwłaszcza dla kotów. 

Share Perfect Fit PODZIEL SIĘ Z INNYMI
CZAS NA AKTYWNOŚĆ I ĆWICZENIA RUCHOWE.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zwierząt domowych, zwłaszcza dla kotów. Dlatego obudź w swoim kocie jego naturalny instynkt dzięki przygotowaniu domowego toru przeszkód. Zbudować go możesz niemal ze wszystkiego, co masz aktualnie w zasięgu ręki. Mogą to być dowolne przedmioty: duże jak sofa lub małe jak głośniki. Dodatkowo zrób wędkę z ulubioną zabawką, np. niewielkim pomponem. Możesz użyć do tego zwykłego patyka, usuwając z niego wcześniej korę. Następnie przymocuj niedługi sznurek (dobrze, jeżeli nie będzie w jaskrawych kolorach, żeby był jak najmniej widoczny dla kota). Na końcu sznurka przywiąż mały pompon, byle miał długie futrzaste wykończenie, ponieważ, wg mnie, przypomina małe zwierzątko, co zawsze jest bardzo atrakcyjne dla naszych ulubieńców. Taki pompon możesz również wykonać samodzielnie. To bardzo niewiele pracy, a dzięki temu otrzymasz bardzo użyteczne narzędzie, by zachęcić kota do wspólnej zabawy. Pamiętaj, że zabawa z wędką musi odbywać się zawsze w Twojej obecności. Nie zostawiaj jej kotu, gdy jest sam. Podążając za zabawką, kot będzie po kolei pokonywał każdy etap toru. Nie zapomnij również o tunelach. Możesz wykonać je z kartonowych pudełek i nadać im dowolny kształt.  To naprawdę mnóstwo dobrej zabawy. Dzięki temu, że elementy tunelu są lekkie oraz łatwe do przeniesienia sprawisz, że ta zabawa będzie wyglądała inaczej każdego dnia. Jej domeną jest różnorodność tras i różnorodność wyzwań, co sprawia, że kot jest podekscytowany podczas wspólnej zabawy.

  1. Tunel wykonaliśmy z kartonowego pudełka i aby zachęcić Ninę do zabawy w nim, użyliśmy jej ulubionej zabawki na sznurku.
  1. Po zabawie w tunelu instynkt Niny skierował ją w nowe miejsce :) Instynkt łowcy daje o sobie znać!
  1. Nadszedł czas na trenowanie manualnych umiejętności. Kostki do jogi, to idealne Elementy, by skonstruować coś nowego i ekscytującego!
  1. Kartonowe pudło może być wykorzystane na wiele różnych sposobów! Kiedy nasi ulubieńcy zdają się nie być już zainteresowani zabawą w tunelu, możemy w bardzo łatwy sposób przerobić go w coś zupełnie nowego – z małą pomocą naszej zabawki Nina chętnie wskakuje do środka pudełka :)

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?