Nutro imagery

Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

KORZYŚCI Z DZIELENIA ŻYCIA Z PSEM

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak można wyjaśnić innym więź, która łączy Cię z Twoim psem?

KORZYŚCI Z DZIELENIA ŻYCIA Z PSEM

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak można wyjaśnić innym więź, która łączy Cię z Twoim psem? Nie musisz się już nad tym głowić, ponieważ ta specjalna więź została oficjalnie uznana przez Amerykańskie Stowarzyszenie Medycyny Weterynaryjnej (AVMA) w 2006 roku za " wzajemnie korzystną i dynamiczną relację pomiędzy ludźmi i innymi zwierzętami, na którą wpływ mają zachowania niezbędne zarówno dla zdrowia, jak i dobrego samopoczucia obu stron".
Tak po prostu!

Po przyjęciu psa ludzie zazwyczaj zauważają, że wiele rzeczy w ich codziennym życiu zmienia się na lepsze; rzadziej skarżą się na bóle głowy i przeziębienia, i są na ogół w lepszym nastroju. Zatem, czy to tylko wrażenie, czy rzeczywistość? Aby zbadać i odkryć prawdziwe korzyści, jakie przynosi Ci relacja z psem, Centrum Żywienia Zwierząt Domowych WALTHAM® przeprowadziło badania naukowe, które zaowocowały wieloma publikacjami na temat związku między posiadaniem psa a korzyściami zdrowotnymi.

DLACZEGO POSIADANIE PSA JEST DLA CIEBIE KORZYSTNE?

Oto 8 niesamowitych [2]korzyści, wynikających z posiadania psa1,2,3,:

 • JEŚLI DORASTAŁEŚ Z PSEM W DOMU

  Jeśli dorastałeś z psem w domu, tym lepiej dla Ciebie! Dzieciństwo i dorastanie w towarzystwie psa zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia alergii i astmy, dzięki temu, że układ odpornościowy jest wzmacniany od najmłodszych lat. Dodatkowo, badania wykazują, że dzieci w wieku 5-8 lat, które wychowują się z psem, opuszczają średnio o 3 tygodnie mniej zajęć szkolnych, niż dzieci mieszkające w domu bez psa4.

 • WSZYSCY WIEMY, ŻE REGULARNA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA POPRAWIA OGÓLNY STAN ZDROWIA

  [1]Wszyscy wiemy, że regularna aktywność fizyczna poprawia ogólny stan zdrowia. Wykazano również, że spacery z psem pozwalają spełnić lub nawet przekroczyć zalecenia dotyczące poziomu aktywności, przyczyniając się tym samym do dobrego zdrowia. Dane wskazują, że posiadanie psa wydłuża czas spacerów o ponad 30 minut tygodniowo. Nie zapominajmy też o pozytywnym wpływie spacerów na naszą psychikę i kondycję fizyczną! Spacerujmy więc z psem jak najczęściej dla jego przyjemności oraz kondycji fizycznej, a także dla własnego zdrowia.

 • ZMNIEJSZENIE RYZYKA POWIKŁAŃ SERCOWO-NACZYNIOWYCH:

  Posiadanie psa powoduje znaczne obniżenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu w takim stopniu, że u właścicieli psów po zawale serca współczynnik przeżywalności do jednego roku wzrasta o 22%, w porównaniu z osobami, które nie mają psa. Więc poświęć trochę czasu na głaskanie, przytulanie i opiekę nad swoim przyjacielem!

 • TWÓJ PIES JEST TWOIM TRENEREM ANTYSTRESOWYM.

  Fizyczny kontakt z Twoim pupilem powoduje znaczne zmniejszenie poziomu stresu, a co za tym idzie – ciśnienia tętniczego. Poza tym, fizyczny kontakt z Twoim bliskim przyjacielem naturalnie wyzwala uczucie przyjemności i dobrego samopoczucia. Twoja indywidualna terapia relaksacyjna na wyciągnięcie ręki!

 • WIĘKSZE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI:

  kimkolwiek jesteś, jakakolwiek jest Twoja sytuacja życiowa, fakt dbania o swojego czworonożnego przyjaciela sprzyja budowaniu lepszej samooceny, polepsza nastrój i zwiększa poczucie pewności siebie. To wspaniale czuć się potrzebnym!

 • DOBRE RELACJE Z INNYMI LUDŹMI:

  dzięki interakcjom z innymi ludźmi zauważysz pozytywny wpływ psa na swoje relacje społeczne. Bardzo często kontakty z obcymi stają się łatwiejsze, rozmowy zaczynają się bardziej spontanicznie, a uśmiechanie się przychodzi bardziej naturalnie. A jeśli mieszkasz sam, Twój prospołeczny, czworonożny przyjaciel bez wątpienia pomoże Ci nawiązać kontakty z innymi ludźmi!

 • KONTAKT ZE STARSZYMI POKOLENIAMI.

  Obecność psów wśród osób starszych w znacznym stopniu zwalcza ich depresję, zwłaszcza gdy kontakty z rodziną lub przyjaciółmi stają się coraz rzadsze.

 • TERAPIA Z UDZIAŁEM PSÓW JEST CORAZ CZĘŚCIEJ ZALECANA

  jako sposób kontaktu z osobami cierpiącymi szczególnie na choroby umysłowe, autyzm lub chorobę Alzheimera. Nie zapominajmy też o niezwykłej pracy naszych psów przewodników osób niepełnosprawnych i niedowidzących. Jak widać, psy mają wiele wspaniałych zalet.

To chyba przekonuje każdego. Twój pies w dużej mierze przyczynia się do poprawy jakości życia Twojego i Twoich najbliższych. Jedynym warunkiem tych wszystkich wzajemnych korzyści jest szczęście i spełnienie Twojego psa! Dbanie o dobre zdrowie i samopoczucie psa poprzez zdrowe posiłki, socjalizację, ćwiczenia oraz edukację poprzez zabawę - to wszystko pomoże Wam obojgu cieszyć się i pogłębiać ten wyjątkowy związek.

 • Centrum Żywienia Zwierząt DomowychWALTHAM®.
 • WALTHAM® Kieszonkowy przewodnik po relacjach między człowiekiem a zwierzętami.Styczeń 2012.Wydawca:Beyond Design Solutions Ltd, Redakcja: James A. Serpell, Sandra McCune. DOI: 10.13140/2.1.1417.9528[5]
 • Chien Santé. March-April 2015. Supplement to the “Chiens 2000 spécial Chiots et Vetlife”.
 • McNicholas, J. et al. (2004). Proc. of 10th IAHAIO conference.

Powiązane artykuły

Hotel dla psów - jak funkcjonuje? Jak wyglądają formalności?
Hotel dla psów - jak funkcjonuje? Jak wyglądają formalności?
Rozłąka z czworonożnym przyjacielem może  wiązać się z dużym stresem dla obu stron.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Jak uspokoić psa? Sposoby na zdenerwowane psy
Jak uspokoić psa? Sposoby na zdenerwowane psy
Każdy pies doświadcza co pewien czas silnych emocji.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Pies w samolocie – jak przygotować zwierzę do lotu?
Pies w samolocie – jak przygotować zwierzę do lotu?
Pies w samolocie to aktualnie coraz częściej spotykany widok.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Jak często myć psa?
Jak często myć psa?
Jedno z często zadawanych przez opiekunów czworonogów pytań brzmi: jak często myć psa?
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Behawiorysta psi – kim jest i kiedy należy się do niego zgłosić?
Behawiorysta psi – kim jest i kiedy należy się do niego zgłosić?
Troska o zwierzę to nie tylko zapewnienie mu dachu nad głową, wody i pokarmu.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?