Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

KORZYŚCI Z DZIELENIA ŻYCIA Z PSEM

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak można wyjaśnić innym więź, która łączy Cię z Twoim psem?

Share Perfect Fit PODZIEL SIĘ Z INNYMI
KORZYŚCI Z DZIELENIA ŻYCIA Z PSEM

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak można wyjaśnić innym więź, która łączy Cię z Twoim psem? Nie musisz się już nad tym głowić, ponieważ ta specjalna więź została oficjalnie uznana przez Amerykańskie Stowarzyszenie Medycyny Weterynaryjnej (AVMA) w 2006 roku za " wzajemnie korzystną i dynamiczną relację pomiędzy ludźmi i innymi zwierzętami, na którą wpływ mają zachowania niezbędne zarówno dla zdrowia, jak i dobrego samopoczucia obu stron".
Tak po prostu!

Po przyjęciu psa ludzie zazwyczaj zauważają, że wiele rzeczy w ich codziennym życiu zmienia się na lepsze; rzadziej skarżą się na bóle głowy i przeziębienia, i są na ogół w lepszym nastroju. Zatem, czy to tylko wrażenie, czy rzeczywistość? Aby zbadać i odkryć prawdziwe korzyści, jakie przynosi Ci relacja z psem, Centrum Żywienia Zwierząt Domowych WALTHAM® przeprowadziło badania naukowe, które zaowocowały wieloma publikacjami na temat związku między posiadaniem psa a korzyściami zdrowotnymi.

DLACZEGO POSIADANIE PSA JEST DLA CIEBIE KORZYSTNE?

Oto 8 niesamowitych [2]korzyści, wynikających z posiadania psa1,2,3,:

 • JEŚLI DORASTAŁEŚ Z PSEM W DOMU

  Jeśli dorastałeś z psem w domu, tym lepiej dla Ciebie! Dzieciństwo i dorastanie w towarzystwie psa zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia alergii i astmy, dzięki temu, że układ odpornościowy jest wzmacniany od najmłodszych lat. Dodatkowo, badania wykazują, że dzieci w wieku 5-8 lat, które wychowują się z psem, opuszczają średnio o 3 tygodnie mniej zajęć szkolnych, niż dzieci mieszkające w domu bez psa4.

 • WSZYSCY WIEMY, ŻE REGULARNA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA POPRAWIA OGÓLNY STAN ZDROWIA

  [1]Wszyscy wiemy, że regularna aktywność fizyczna poprawia ogólny stan zdrowia. Wykazano również, że spacery z psem pozwalają spełnić lub nawet przekroczyć zalecenia dotyczące poziomu aktywności, przyczyniając się tym samym do dobrego zdrowia. Dane wskazują, że posiadanie psa wydłuża czas spacerów o ponad 30 minut tygodniowo. Nie zapominajmy też o pozytywnym wpływie spacerów na naszą psychikę i kondycję fizyczną! Spacerujmy więc z psem jak najczęściej dla jego przyjemności oraz kondycji fizycznej, a także dla własnego zdrowia.

 • ZMNIEJSZENIE RYZYKA POWIKŁAŃ SERCOWO-NACZYNIOWYCH:

  Posiadanie psa powoduje znaczne obniżenie ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu w takim stopniu, że u właścicieli psów po zawale serca współczynnik przeżywalności do jednego roku wzrasta o 22%, w porównaniu z osobami, które nie mają psa. Więc poświęć trochę czasu na głaskanie, przytulanie i opiekę nad swoim przyjacielem!

 • TWÓJ PIES JEST TWOIM TRENEREM ANTYSTRESOWYM.

  Fizyczny kontakt z Twoim pupilem powoduje znaczne zmniejszenie poziomu stresu, a co za tym idzie – ciśnienia tętniczego. Poza tym, fizyczny kontakt z Twoim bliskim przyjacielem naturalnie wyzwala uczucie przyjemności i dobrego samopoczucia. Twoja indywidualna terapia relaksacyjna na wyciągnięcie ręki!

 • WIĘKSZE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI:

  kimkolwiek jesteś, jakakolwiek jest Twoja sytuacja życiowa, fakt dbania o swojego czworonożnego przyjaciela sprzyja budowaniu lepszej samooceny, polepsza nastrój i zwiększa poczucie pewności siebie. To wspaniale czuć się potrzebnym!

 • DOBRE RELACJE Z INNYMI LUDŹMI:

  dzięki interakcjom z innymi ludźmi zauważysz pozytywny wpływ psa na swoje relacje społeczne. Bardzo często kontakty z obcymi stają się łatwiejsze, rozmowy zaczynają się bardziej spontanicznie, a uśmiechanie się przychodzi bardziej naturalnie. A jeśli mieszkasz sam, Twój prospołeczny, czworonożny przyjaciel bez wątpienia pomoże Ci nawiązać kontakty z innymi ludźmi!

 • KONTAKT ZE STARSZYMI POKOLENIAMI.

  Obecność psów wśród osób starszych w znacznym stopniu zwalcza ich depresję, zwłaszcza gdy kontakty z rodziną lub przyjaciółmi stają się coraz rzadsze.

 • TERAPIA Z UDZIAŁEM PSÓW JEST CORAZ CZĘŚCIEJ ZALECANA

  jako sposób kontaktu z osobami cierpiącymi szczególnie na choroby umysłowe, autyzm lub chorobę Alzheimera. Nie zapominajmy też o niezwykłej pracy naszych psów przewodników osób niepełnosprawnych i niedowidzących. Jak widać, psy mają wiele wspaniałych zalet.

To chyba przekonuje każdego. Twój pies w dużej mierze przyczynia się do poprawy jakości życia Twojego i Twoich najbliższych. Jedynym warunkiem tych wszystkich wzajemnych korzyści jest szczęście i spełnienie Twojego psa! Dbanie o dobre zdrowie i samopoczucie psa poprzez zdrowe posiłki, socjalizację, ćwiczenia oraz edukację poprzez zabawę - to wszystko pomoże Wam obojgu cieszyć się i pogłębiać ten wyjątkowy związek.

 • Centrum Żywienia Zwierząt DomowychWALTHAM®.
 • WALTHAM® Kieszonkowy przewodnik po relacjach między człowiekiem a zwierzętami.Styczeń 2012.Wydawca:Beyond Design Solutions Ltd, Redakcja: James A. Serpell, Sandra McCune. DOI: 10.13140/2.1.1417.9528[5]
 • Chien Santé. March-April 2015. Supplement to the “Chiens 2000 spécial Chiots et Vetlife”.
 • McNicholas, J. et al. (2004). Proc. of 10th IAHAIO conference.

Powiązane artykuły

Jak uspokoić psa? Sposoby na zdenerwowane psy
Jak uspokoić psa? Sposoby na zdenerwowane psy
Każdy pies doświadcza co pewien czas silnych emocji.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Pies w samolocie – jak przygotować zwierzę do lotu?
Pies w samolocie – jak przygotować zwierzę do lotu?
Pies w samolocie to aktualnie coraz częściej spotykany widok.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Hotel dla psów - jak funkcjonuje? Jak wyglądają formalności?
Hotel dla psów - jak funkcjonuje? Jak wyglądają formalności?
Rozłąka z czworonożnym przyjacielem może  wiązać się z dużym stresem dla obu stron.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Jak często myć psa?
Jak często myć psa?
Jedno z często zadawanych przez opiekunów czworonogów pytań brzmi: jak często myć psa?
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Behawiorysta psi – kim jest i kiedy należy się do niego zgłosić?
Behawiorysta psi – kim jest i kiedy należy się do niego zgłosić?
Troska o zwierzę to nie tylko zapewnienie mu dachu nad głową, wody i pokarmu.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?