ZALOGUJ SIĘ DOlogo-cat-dog

Nie pamiętasz hasła?

Wpisz adres emailowy, aby otrzymać link do zresetowania hasła.

loader

ZALOGUJ SIĘ DO logo-cat-dog

Wysłaliśmy do Ciebie email.

Kliknij na poniższy link i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zresetować hasło. Jeśli nie otrzymałeś emaila, proszę sprawdzić folder spam.

ZALOGUJ SIĘ DO logo-cat-dog

Wysłaliśmy do ciebie mail z potwierdzeniem.

ZALOGUJ SIĘ DOlogo-cat-dog

Wyślij mail z potwierdzeniem raz jeszcze

Uzupełnij adres mailowy, aby otrzymać potwierdzenie.

loader

JA I MÓJ PUPIL.

Korzyści zdrowotne z posiadania kota

Leonardo de Vinci powiedział kiedyś: „Nawet najmarniejszy kot jest arcydziełem natury”. Czy to właśnie dlatego kot zajmuje tak szczególne miejsce w naszym domu?

Twoje relacje z kotem są wyjątkowe. Jednak nawet Tobie kot nie odkrywa wszystkich swoich tajemnic. Aby zbadać i odkryć [4]korzyści z posiadania kota, Centrum Żywienia Zwierząt Domowych WALTHAM® przeprowadziło badania naukowe dotyczące korzyści płynących z pozytywnych relacji miedzy opiekunami a zwierzętami1.

Poznaj zalety posiadania kota – Perfect FitTM

CZYTAJ WIĘCEJ

W obecności kota odczuwamy spokój i czułość. Nie bez znaczenia są również jego figlarna i zuchwała natura, zdolność do spokojnego obserwowania oraz delikatne i kojące mruczenie... 4 powody przemawiające za posiadaniem kota, wynikające z badań WALTHAM® to:

 • Lepszy nastrój:

  Jako właściciel kota, zauważysz jego pozytywny wpływ na Twój nastrój. Koty zapewniają psychiczny komfort samą swoją obecnością i pełnym czułości oddziaływaniem. Zwłaszcza kobiety potwierdzają, że czują się mniej samotne w ich obecności2.

 • Silne serce:

  Statystyki wykazują, że u właścicieli kotów –niezależnie od wieku – o 37% zmniejsza się ryzyko wystąpienia zawału serca. Dane mówią same za siebie!

 • Lepsze zdrowie:

  Poza mniejszym poczuciem osamotnienia, ze statystyk wynika, że u starszych osób sama obecność zwierząt domowych może zmniejszyć liczbę wizyt u lekarza nawet o 15%.To wymierna różnica! Korzyści z tego są dwojakie. Jedną z nich jest poprawa stanu zdrowia i dobrego samopoczucia osób starszych, z czego wynika druga czyli pozytywny wpływ na finanse systemu zdrowia publicznego. Mniej wizyt u lekarza – mniej wydatków. Jak widać, korzyści są wyjątkowe!

 • Stymulowanie dziecięcej ciekawości:

  Stymulowanie dziecięcej ciekawości: koty powodują u dzieci większe zainteresowanie odkrywaniem otaczającego je świata. Ostatnie badania wykazały,że związek między dzieckiem a kotem może być nawet mocniejszy niż związek między dzieckiem a jego rodzeństwem.

Twój kot naprawdę staje się członkiem rodziny!

 • Centrum Żywienia Zwierząt Domowych WALTHAM®.
 • Turner DC, Rieger, G. & Gygax, L. Spouses and cats and their effects on human mood.