Nutro imagery

Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

ZMIEŃ SWÓJ DOM W CENTRUM AKTYWNOŚCI

Nasze koty, zupełnie jak nasza córka Hania, uwielbiają bujać się na hamaku.

ZMIEŃ SWÓJ DOM W CENTRUM AKTYWNOŚCI

Nasze koty, zupełnie jak nasza córka Hania, uwielbiają bujać się na hamaku. Po całodniowych gonitwach po meblach oraz dzikich skokach przez sofę potrzebują nieco innej aktywności. Nawet jeżeli Kiki i Nina są zmęczone, zawsze znajdą energię na zabawę z balansem i równowagą, a hamak jest idealnym miejscem na tego typu praktykę. Po zabawie koty mogą zawsze położyć się w nim i zrelaksowane spoglądać na “zdobyte” terytorium naszego mieszkania Hamak możemy przygotować w kilku prostych krokach, wykorzystując do tego kawałek tkaniny, sznurek oraz stabilny mebel: krzesło, fotel czy stolik kawowy. Jest łatwy do przygotowania – jego konstrukcja nie powinna zabrać nam więcej niż 15 minut Możemy wykonać różne wersje naszego hamaka: jeżeli zależy nam na nietuzinkowym, ciekawym wyglądzie, zamiast sznurka możemy wykorzystać np. skórzane pasy czy miedziane nity.

  • Wszystko, czego potrzebujemy, to kawałek tkaniny (ja wykorzystałam welur w odcieniu butelkowej zieleni, który pozostał mi po uszyciu poszewek na poduszki), cztery skórzane paski, cztery nity kaletnicze (wykorzystałam miedziane), nożyczki lub ostry nóż oraz wycinak do skóry. Potrzebny będzie również stabilny mebel, do którego przymocujemy nasz hamak :)
  • Najłatwiejszym sposobem, aby przygotować materiał do montażu, jest wycięcie na jego końcach czterech otworów (o szerokości pasków). W każdym z naszych pasków również wycinamy po otworze na jego końcach. Zawijamy tkaninę wokół mebla w taki sposób, aby swobodnie przełożyć przez wycięte otwory przygotowane paski. Mocujemy je za pomocą nitów.

  • Po zamontowaniu materiału z jednej ze stron warto przeprowadzić małą symulację, by upewnić się co do odległości hamaka od ziemi oraz samego mebla. W tym konkretnym przypadku tkanina nie powinna zbyt opadać, by nasz kot nie znalazł się na podłożu. Materiał nie powinien być również za bardzo napięty, by nasz pupil zawsze miał do hamaka swobodny dostęp.

  • Po upewnieniu się, że hamak znajduje się na odpowiedniej wysokości, kontynuujemy jego montaż po drugiej stronie. Nasz hamak jest gotowy do użytku!

  • Dzięki wykorzystaniu skręcanych nitów kaletniczych bardzo łatwo jest rozmontować nasz hamak oraz złożyć go ponownie, np. do przewieszenia go lub po prostu do wyprania.

  • Aby zainteresować naszego kota hamakiem, możemy posłużyć się wędką lub inną ulubioną zabawką.

  • Zabawa na hamaku nie tylko poprawia aktywność fizyczną naszego zwierzaka, lecz także rozwija umiejętność subtelnej sztuki utrzymania równowagi:)

  • Po treningu Nina może nareszcie zrelaksować się w swój ulubiony sposób.

Powiązane artykuły

Dlaczego kot gryzie? Co to oznacza?
Dlaczego kot gryzie? Co to oznacza?
Twój czworonożny podopieczny zazwyczaj jest uroczym stworzeniem, jednak czasami  zdarza mu się zaatakować któregoś z domowników?
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Wyprawka dla kota – gadżety, które powinieneś nabyć
Wyprawka dla kota – gadżety, które powinieneś nabyć
W Twoim domu już wkrótce pojawi się czworonożny lokator?
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Jak nauczyć kota korzystania z kuwety?
Jak nauczyć kota korzystania z kuwety?
Każdy świeżo upieczony opiekun mruczka zastanawia się, jak nauczyć kota korzystania z kuwety.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Jak oswoić kota – porady dla opiekunów
Jak oswoić kota – porady dla opiekunów
Chcesz adoptować kota, ale w domu mieszkają już inne zwierzęta?
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Czy powinno się strzyc kota?
Czy powinno się strzyc kota?
Strzyżenie kota wydaje się dość osobliwe, ale w niektórych przypadkach jest uzasadnione, a nawet konieczne.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Jak dbać o kota? Zasady pielęgnacji naszego mruczka
Jak dbać o kota? Zasady pielęgnacji naszego mruczka
Odpowiednia pielęgnacja kota jest jednym z istotniejszych aspektów troski o niego.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?