Nutro imagery

Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

OPIEKUN ZWIERZĄT DOMOWYCH MOŻE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO ZWIĘKSZENIA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ, UMYSŁOWEJ I SPOŁECZNEJ TWOJEGO PUPILA

Zapewne wiesz, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla zdrowia i szczęścia Twojego czworonożnego przyjaciela.

OPIEKUN ZWIERZĄT DOMOWYCH MOŻE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO ZWIĘKSZENIA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ, UMYSŁOWEJ I SPOŁECZNEJ TWOJEGO PUPILA

Zapewne wiesz, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla zdrowia i szczęścia Twojego czworonożnego przyjaciela. Ale co zrobić, jeśli zdarza się, że nie masz dla niego wystarczająco dużo czasu?

W takich sytuacjach wspaniałą alternatywą staje się opiekun zwierząt domowych. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz na wakacje, czy chodzi tylko o kilka dni, kiedy Twój pupil jest sam w domu przez dłuższy czas, opiekun może zapewnić zwierzęciu towarzystwo, stymulację umysłową i aktywność fizyczną, której mu potrzeba. Jeśli starannie dobierzesz odpowiednią osobę dla swojego zwierzęcia, możesz być spokojny, że nie stanie mu się krzywda.

ĆWICZENIA FIZYCZNE TO COŚ, CZEGO TWOJE ZWIERZĘ BARDZO POTRZEBUJE

Dlaczego ćwiczenia fizyczne są tak ważne dla Twojego czworonoga? Przede wszystkim pomagają mu utrzymać dobrą kondycję i poprawiają jego nastrój. Ale co sprawia, że aktywność jest tak korzystna?

Aktywność fizyczna jest nie tylko okazją do zabawy i wspólnego spędzania wolnego czasu, lecz także bardzo korzystnie wpływa na serce Twojego psa ze względu na zwiększenie przepływu krwi. Pomaga również kontrolować masę ciała, gdyż dzięki dużej ilości ruchu Twój pupil jest szczupły i wysportowany. Wspomaga także trawienie – zwiększony obieg krwi pomaga układowi pokarmowemu prawidłowo funkcjonować. Aktywność fizyczna przyczynia się też do dobrego odpoczynku i głębszego snu.Fizycznie zmęczone zwierzęta śpią lepiej!

Potrzeby Twojego pupila w zakresie ćwiczeń fizycznych zależą od wielu czynników, w tym od gatunku zwierzęcia (psy potrzebują dużo więcej ruchu niż koty),a także osobowości, wieku, temperamentu, stylu życia, a nawet rasy. Energiczny husky z pewnością potrzebuje dużo bardziej dynamicznej formy ćwiczeń niż mały chihuahua! Należy o tym pamiętać podczas planowania aktywności fizycznej swojego ulubieńca.

CO OPIEKUN MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE I TWOJEGO ZWIERZĘCIA

Szukanie odpowiedniego opiekuna może trochę potrwać, ale kiedy już znajdziesz tego właściwego, szybko przekonasz się o korzyściach.

Po pierwsze – opiekun zadba o to, aby Twój pupil nie stracił okazji do codziennych ćwiczeń fizycznych, gdy Tobie trudno jest znaleźć na nie czas.

Opiekun może kontynuować normalną aktywność Twojego zwierzęcia, np. pójść z psem na spacer i pobawić się z nim w parku dla psów lub poprzytulać się i pobawić z kotem w domu, ale może też zrobić o wiele więcej. Tak naprawdę może stać siępartnerem w opiece nad Twoim czworonożnym przyjacielem i w szkoleniu go.

Ćwiczenia fizyczne często idą w parze z aktywnością społeczną, zwłaszcza w przypadku psów, bo zabawa w parku nierzadko łączy się z interakcją z innymi ludźmi i psami. Te spotkania mogą być bardzo ważne dla edukacji Twojego psa, ponieważ uczą go, jak „dogadać się” z pobratymcami, oraz pomagają mu budować pewność siebie, co może mieć pozytywny wpływ na jego zdrowie psychiczne, ogólną witalność i dobre samopoczucie.

Ponadto opiekun często zajmuje się kilkoma psami naraz, co oznacza, że Twój czworonożny przyjaciel stanie się częścią grupy psów, z którymi może się bawić. Jest to doskonałe rozwiązanie umożliwiające dalsze rozwijanie jego umiejętności socjalizacyjnych.

Opiekun może również pomóc Tobie i Twojemu psu na wiele innych sposobów, np. pokazując zwierzętom nowe zabawki. Może też wysyłać Ci zdjęcia Twojego pupila, gdy się nim opiekuje, co zapewni Ci spokój i pewność, że jest on w dobrych rękach. Twój pupil będzie miał zapewnione nie tylko ćwiczenia fizyczne i interakcje społeczne, których potrzebuje, lecz także opiekę osoby która zna zwierzęta, rozumie je i naprawdę troszczy się o ich dobre samopoczucie.

BYCIE OPIEKUNEM ZWIERZĄT DOMOWYCH TO COŚ ZNACZNIE WIĘCEJ NIŻ WYPROWADZANIE PSA NA SPACER

Prawdziwie zaangażowany opiekun dba o Twoje zwierzę, jego rozwój i ogólne samopoczucie.

Opiekun zwierząt może wprowadzić Twojego czworonożnego przyjaciela do nowego środowiska, co jest szczególnie przydatne w przypadku psów, które są zwierzętami społecznymi – uwielbiają być aktywne, spotykać się z nowymi ludźmi i wspólnie się bawić.

Może także poprzytulać się i pobawić z kotem w Twoim domu. Jest w stanie zostawać na noc lub przychodzić codziennie karmić kota i spędzać z nim czas, gdy Ciebie nie ma w domu.

Regularne interakcje z ludźmi są dla kotów bardzo korzystne, zwłaszcza że są to często koty niewychodzące. Wizyta opiekuna pomaga w ich stymulacji fizycznej i psychicznej.

Zatrudnienie opiekuna dla czworonoga wymaga pewnej organizacji i przygotowania, ale szybko zauważysz pozytywny wpływ takiego rozwiązania na zachowanie i dobre samopoczucie Twojego zwierzęcia.

Powiązane artykuły

Jak często myć psa?
Jak często myć psa?
Jedno z często zadawanych przez opiekunów czworonogów pytań brzmi: jak często myć psa?
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Jak uspokoić psa? Sposoby na zdenerwowane psy
Jak uspokoić psa? Sposoby na zdenerwowane psy
Każdy pies doświadcza co pewien czas silnych emocji.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Behawiorysta psi – kim jest i kiedy należy się do niego zgłosić?
Behawiorysta psi – kim jest i kiedy należy się do niego zgłosić?
Troska o zwierzę to nie tylko zapewnienie mu dachu nad głową, wody i pokarmu.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Pies w samolocie – jak przygotować zwierzę do lotu?
Pies w samolocie – jak przygotować zwierzę do lotu?
Pies w samolocie to aktualnie coraz częściej spotykany widok.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
Hotel dla psów - jak funkcjonuje? Jak wyglądają formalności?
Hotel dla psów - jak funkcjonuje? Jak wyglądają formalności?
Rozłąka z czworonożnym przyjacielem może  wiązać się z dużym stresem dla obu stron.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?