Szukaj

Wprowadź słowo kluczowe poniżej, aby wyszukać artykuły i produkty.

RUSZAJCIE SIĘ

Zmęczony pies = szczęśliwy pies i spokojny opiekun, jednak czasami ciężko zapewnić pupilowi odpowiedni wysiłek.

Share Perfect Fit PODZIEL SIĘ Z INNYMI
RUSZAJCIE SIĘ

Zmęczony pies = szczęśliwy pies i spokojny opiekun, jednak czasami ciężko zapewnić pupilowi odpowiedni wysiłek. Pomóc może w tym prosty tor przeszkód wykonany z rzeczy, które każdy z nas posiada w domu.

TUNEL

Przykrywamy kocem dwie boczne strony stolika i prowadzimy psa od otwartej strony. Boro na początku bał się przechodzić pod spodem, ale zachęta w postaci przysmaku przełamała wszystkie opory. Im dłuższy jest nasz stół, tym przejście będzie dla psa trudniejsze. Cierpliwość i nagradzanie za najmniejsze sukcesy przyniesie upragnione efekty.

HULA-HOOP

Hula-hoop ustawiamy na odpowiedniej wysokości między dwoma krzesłami i zachęcamy psa do przeskoczenia przez środek.

SKOK PRZEZ PODUSZKĘ

Odpowiedniej wielkości poduszkę stawiamy między krzesłami. Próbując przeskoczyć przeszkodę, pies będzie uczył się świadomości własnego ciała i zda sobie sprawę ze swojej wielkości. Poduszka jest miękka i nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego pupila. Może to być również dobra okazja do ćwiczenia nowej komendy „skok”:
- prosimy psa o „siad” przed przeszkodą i pozostanie w tej pozycji;
- przechodzimy na drugą stronę i powtarzając komendę skok, zachęcamy psiaka do wykonania pożądanej czynności.

PSIE LIMBO

Jeżeli Twój psiak nie lubi skakać nad poprzeczką, a wręcz zawsze przechodzi pod spodem – nic straconego. Zawsze możesz zagrać z nim w limbo, prosząc go o przejście pod tyczką tak, aby jej nie strącił. Kij z biegiem czasu kładź coraz niżej, tym samym zwiększając poziom trudności.

KOC SZTUCZEK

Na podłodze rozkładamy koc dostosowując go do wielkości pupila. Pies powinien móc swobodnie położyć się na kocu i wykonać dowolnie wybrane przez nas sztuczki bez schodzenia z niego. Wymaga to skupienia uwagi na własnym ciele i komendach opiekuna. W tej przeszkodzie wszystko zależy od umiejętności pupila i Twojej wyobraźni. Możesz poćwiczyć zmianę pozycji, podawanie łapy lub nauczyć psiaka nowych sztuczek.

Wszystkie elementy toru możesz dowolnie modyfikować, zmieniać kolejność czy dodawać własne pomysły. Najważniejsze, by każda przeszkoda kojarzyła się Tobie i Twojemu psu z zabawą oraz przyjemnym spędzaniem czasu.

Powiązane artykuły

Szkolenie psów – czy można zrobić to samodzielnie? Jak zrobić to dobrze?
Szkolenie psów – czy można zrobić to samodzielnie? Jak zrobić to dobrze?
Opiekowanie się psem wiąże się z ogromną ilością przyjemności i radości. Wymaga także zaangażowania i wypełniania obowiązków. Jednym z nich jest odpowiednie wychowanie czworonożnego przyjaciela. W tym celu wiele osób decyduje się na profesjonalne szkolenie psów oferowane przez behawiorystów. Jest to dobry sposób na osiągnięcie szybkich efektów: ułożenie pupila i nauczenie go reagowania na komendy. Często pojawia się jednak pytanie, jak wyszkolić psa samodzielnie. Przedstawiamy sprawdzone sposoby!
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
PSIE SPORTY: ZDROWIE I SZCZĘŚCIE DLA TWOJEGO PSA
PSIE SPORTY: ZDROWIE I SZCZĘŚCIE DLA TWOJEGO PSA
W dzisiejszych czasach chyba wszyscy wiedzą, że regularne ćwiczenia fizyczne są niezbędne do utrzymania dobrego samopoczucia i zdrowia.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ
5 NAJLEPSZYCH PSICH SPORTÓW
5 NAJLEPSZYCH PSICH SPORTÓW
Zgodzisz się chyba, że regularne ćwiczenia, czy to chodzenie, czy bieganie, czy ćwiczenia na siłowni, są korzystne dla Ciebie ze względu na utrzymanie zdrowia i dobrego samopoczucia przez długi czas oraz czymś, co powinieneś jak najszybciej zacząć robić.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

Gdzie kupisz PERFECT FIT™?